Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Aktualności

 

Kolagen

Białko młodości i życia. Jeden z najważniejszych budulców naszego organizmu. Jest to unikalna substancja, która odróżnia kręgowce od wszystkich innych stworzeń. Geneza słowa kolagen pochodzi z greki: Colla - klej, Gennao - rodzić. Jest to zatem substancja klejorodna. Kolagen jest naturalnym białkiem, które odgrywa ważną rolę w zachowaniu poprawnego funkcjonowania stawów, tkanki łącznej, włosów, paznokci i zębów. Kolagen zapewnia elastyczność narządów i tkanek.

Skóra w pond 70% składa się z kolagenu, a w całym organizmie stanowi on blisko 40% wszystkich białek. Często nazywany klejem ciała, ponieważ łączy mięśnie, tkankę łączną skóry, więzadła, chrząstki i ścięgna. Posiada bardzo wysoką odporność na rozciąganie, na działające siły ze wszystkich kierunków i w każdej orientacji, - rozciąganie, ściskanie, skręcanie.

Kolagen również znajduje się w gałce ocznej. Jego główną zaletą jest absolutna hipoalergiczność i zgodność antygenowa. Do 25 roku życia produkcja kolagenu u człowieka jest na stałym poziomie. Niestety po 25 roku życia produkcja kolagenu własnego jest malejąca. Oznacza to, iż nasz organizm ulega deprecjacji, nasza skóra się marszy, wiotczeje, nasze kości są coraz słabsze, a stawy mniej wytrzymałe. Następuje ogólne starzenie organizmu. .